Duygu ALPTEKIN

KİŞİSEL REFERANSLAR


Afra Şirin

Duygu ile yaklaşık 1 sene beraber çalıştık. Her seferinde çok isteyerek ve her şeyden önce inanarak gittim seanslara...
Amacının karakterimi değiştirmek olmadığını biliyordum, ancak ciddi değişim fırsatları yakaladım,hem özel hem iş yaşamımda...
Daha çok empati yapabiliyorum, daha çok duygu ve değerlere dokunabiliyorum ve artık en büyük iyiliğin ve değişimin insanın sadece kendisinde gerçekleştirebileceğine inanıyorum. Bu farkındalıkla hayata bakış açım da stres yönetme becerim de değişti.
Bitmesini hiç istemediğim bir süreçti, her şey için teşekkürler.

Afra Şirin
Garanti BankasıŞube Müdürü
Ahu Aktan

Duygu bize özel ihtiyaçlara göre yeni içerik belirleyebilen çok yaratıcı ve işbirlikçi bir koç/eğitmen. Profesyonel ve güvenilir bir iş ortağı olmakla beraber yeni yaklaşımları denemekte de çok esneklik gösterebiliyor.

Ahu Aktan
BayerBayer IK İş Ortağı
Asude Altıntaş

Gelişim alanlarımın bu kadar kolay farkına varmamı, ve onlar üzerinde bu kadar hızlı şekilde yol almamı sağladığı için Duygu Alptekin’e bir teşekkür borçluyum.

Kendiniz ile ilgili kurduğunuz hayale ulaşmanız için, mutlaka birlikte çalışmanız gereken çok değerli bir hayal ortağı…

Asude Altıntaş
YGA Uluslararası Liderlik OkuluGenel Sekreteri
Bülent Yılmaz

Duygu Hanım ile tanışmamız, hiç bitmeyeceğini sandığım yoğun gündemim arasında kurumumca liderlik koçluğu programına dahil edilmemle başladı. Ne kadar çok ihtiyacım olduğunu da ilk andan itibaren anladım. Program boyunca farkında olduğum ancak arka planda bıraktığım konularımı birlikte konuştuk; önümde duran ama göremediğim gerçeklerimi keşfettim, öznede hep ben vardım.

Bugün yine yoğunum belki, önemli farklılıklarla. Önceliklerimi daha sağlıklı belirleyebiliyor, neyi yapmam gerektiğine kendimi bilerek, tanıyarak karar verebiliyorum, en önemlisi de “yapmayı istiyorum”.

Bülent Yılmaz
Garanti BankasıŞube Müdürü
Deniz Alkaç

2016 yılı başında koçluk almak için Duygu ile tanıştım Duygu derinlere inen soru teknikleri, aktif dinlemesi, duygusal zekası, gösterdiği empatiyle, sakin, diplomatik iletişim yeteneğiyle beni değişmeye, gelişmeye ikna etti ve harekete geçirdi Duygularımı farketmem, yeni perspektif ve yolların açılması Duygu'nun koçluk başarısıdır.

Seçenekler yaratıp, beni bunları uygulamaya cesaretlendirdi, sonuçlarını takip etti. İlk olarak stresimin ve vücuduma etkisinin azaldığını gördüm. Büyük bir enerji kazandım ve duygularımın vücuduma etkisini keşfettim Tüm bu zorlu süreç Duygu'nun sağladığı eğlenceli atmosferde gerçekleşti Samimi, güven veren ortam kendime gülebilmemi sağladı Koçluk süresi boyunca adım adım seans seans farklı bakış açısını kazandım ve yöneticimin kapanış değerlendirmesinde kişisel değişimimi gözlemlemesi ve geri bildirimde bulunması çok cesaretlendirici oldu.

TEŞEKKÜRLER DUYGU.

Deniz Alkaç
Metro Cash & CarryFSD Direktörü
Ebru Katip

Duygu, insana değer veren kişiliğinin yanı sıra mükemmel koçluk becerilerine sahip bir liderlik koçu. Kendisi süreç boyunca meydan okuyan, cesaret veren ve güven yaratan biri. İçsel yolculuğa çıkan herkese Duygu ile çalışmasını kesinlikle tavsiye ederim.

Ebru Katip
DuPont EMEAIK Müdürü
İsmail H. Yağcıoğlu

Duygu ile tanışmamız Şirketimin liderlik programı sayesinde gerçekleşti. İlk başta “ne kadar katkısı olabilir ki” diye düşünmeme rağmen daha ilk programda henüz keşfedemediğim bir çok gelişim alanımın olduğunu, gölgede bıraktığım ve kimi zaman fark edemediğim özelliklerimi, zihin tuzaklarımı anlamama, geliştirmeme ve değiştirmeme çok ciddi katkıları oldu.

Doğru zamanda, farklı bakış açıları ile sorduğun sorular, samimiyetin, zarafetin ve bitmek bilmeyen yüksek motivasyonun ile hem iş hem de özel hayatıma yarattığın katma değer için sonsuz teşekkürler Duygu.

İsmail H. Yağcıoğlu
AyedaşSatış Dağıtım Direktörü
Levent Gemici

Duygu Alptekin ile tamamladigim kocluk sürecinin is hayatımda getirdiği artilari görmek ve duymak çok guzel. Duygunun işini çok sevmesinin ve yeteneklerinin bu süreçte onemli pay sahibi olduğuna inanıyorum. Günümüzde liderlik formülünün kendini iyi tanımak, değişimi arzulamak ve empatik bir akıl sahibi olmakta görüyorum. Bu yolda otantik ozelliklerinizi kesfetmek için içinizde istek ve size ışık tutacak Duygu gibi bir rehber yeterli olacaktır.

Iyi ki varsın Duygu.

Levent Gemici
VodafoneTürkiye Kurumsal Ses Ürün&Servisler Bölüm Başkanı
Mete Önol

Duygu,mesleğine hakim, güvenilir ve güven yaratan bir koç. Beraber çalıştığımız 6 ay boyunca koçluk kavramını ve mantığını anlamama, pozitif bakış açılı yaklaşımı günlük ve iş hayatıma katmanın doğal yollarını bulmama yardımcı oldu. Kendi yeteneklerinizi ve kapasitenizi keşfetmek istiyorsanız kendisi size çok iyi bir rehber olacaktır...

Mete Önol
IntercityCFO
Nergis Özbek

Duygu Alptekin ile yaklaşık sekiz ay süren liderlik ve yönetici koclugu programına katıldım. Kariyerimdeki gelişmeye paralel olarak artan yoğunlukta kaybolmak üzereyken, hayatımın kontrolünü ele alıp, iş ve sosyal hayatım arasındaki dengeyi en etkili şekilde kurabilmeme yardımcı oldu Duygu Hanım. Bunu yaparken hiçbir zaman hazır çözümler sunmadı, kendi iç potansiyelimi ve gücümü keşfetmemi sağlayarak hedeflerime ulaşmamı ve kendi çözümlerimi bulmamı sağladı.
Benim için bu güne kadar katıldığım tüm kişisel gelişim eğitimlerinden çok farklı bir deneyimdi. Teşekkür ederim.

Nergis Özbek
HMFMarka Müdürü
Reyhan Uğurlu

Duygu, Hyundai İş Makinaları’nda (HMF) yetenek havuzunda bulunan farklı departmanlardaki yöneticilere Liderlik ve Yönetici Koçluğu hizmeti sundu. Sonuç bizim için mükemmel oldu ve kendisinin direk, profesyonel ve sistematik yaklaşımı bizi çok mutlu etti. Duygu’nun bu konudaki başarısı, sadece bilgi ve donanımından değil, daha önce masanın diğer tarafında oturduğu pazarlama tecrübesinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Kurumsal tecrübesi bizimle iletişimini kolaylaştırdığı gibi, yöneticilerimizin de liderlik becerilerini geliştirmekte ve doğru yönlendirme ile kariyerlerinin kontrolünü alabilmelerinde büyük rol oynadı. Şu an ikinci süreci planlıyoruz.
Kendisini organizasyonunuzdaki tüm koçluk ihtiyaçlarınız için şiddetle tavsiye ederim.

Reyhan Uğurlu
HMFGenel Müdür Yardımcısı
Yaprak Yeşilada Yalçın

Duygu is a strategic, structured and systemic thinker and a good trainer who aims to create impact with her delivery

Yaprak Yeşilada Yalçın
Coca-ColaEğitim ve Gelişim Müdürü
Yücel Ersöz

Duygu Alptekin’in etkin rehberlik yapmasını sağlayan engin koçluk bilgisi ve zarif/zeki bir stili var. Kendisi ile gerçekleştirdiğimiz seanslar kim olduğumu ve hangi değerleri temsil ettiğimi otaya çıkaran paha biçilmez iç görüler sağladı benim için. Tüm kalbimle inancım, her dakikanın çok iyi değerlendirildiği ve kendimi keşfettiğim her bakış açısının sarf edilen efora değdiği şeklinde.

Duygu Hanim, belki bu kelimelerle değil ama size “hayatınızın ne kadarı kontrolünüzde?” sorusunu soracak. Soruyu kendiniz cevaplayacaksınız ve bulacağınız cevaplara şaşıracağınızdan emin olun. İkinci kez düşünmeden size garanti ederim, eğer onunla çalışırsanız profesyonel ve özel hayatınız daha iyiye doğru değişecektir. Siz bunu bileceksiniz. Söylemek yapmaktan her zaman daha kolaydır.

Yücel Ersöz
Boston Consulting GroupPrincipal
AD

Koçluk çalışmasında hedeflerimden biri zaman yönetimiydi. Hedefler listemde en sonda olmasına rağmen gördüm ki en önemlisi buymuş. Uzun süredir içinden çıkamadığım bir sorun olarak görüyordum. Yaptığımız çalışmayla bu benim için bir oyuna dönüştü ve artık zamanımı etkin kullanabiliyorum. Yaşamımın değeri ve verimi arttı. Hedefler listemin en başına “kariyer yolumu çizmek” yazmıştım. Önceleri işlerin içinde kaybolup giderken kariyer yolum hakkında düşünme fırsatım bile olmuyordu.

Şimdi, gerçekten yapmak istediğim şeyler için ayırdığım zamanın ne kadar fazla olduğunu görebiliyorum ve değerlendirebiliyorum.

AD
IK Yöneticisi
AK

Duygu hanım ile birlikte çalıştığımız 6 aylık süreç içerisinde, belirlediğimiz konularda gerçekten büyük aşamalar kaydettim. En büyük sorunumun kendi içimdeki negatif yargılayıcı olduğunu ve onunla başa çıkmayı öğrendim. Liderlik tarzımı ortaya çıkardım, “istiyorum, yapacağım” kelimelerini lugatıma koyup hayatımda pozitif cümlelerin neleri değiştirdiğini gördüm.

Aslında çıkardığım en önemli sonuç yaşamla ilgili farkındalıklarla Duygu hanımın beni yüzleştirmesi. Hepimiz kendimizi tanımak, hayatı pozitif hale getirmek için kendimiz ile yüzleşmeliyiz…

Bundan sonrası artık benim işim ,tüm bunları iş ve özel hayatımda uygulayacağım. Herşey İçin Çok Teşekkürler.

AK
Satış Müdürü
Aydın Gözübek

Beraber geçirdiğimiz 7 aylık süreçte keyifli ama kısa 90 dakikalar için , kendimi tanımama yardım ettiği ve özel hisettirdiği için , yoğunluk ve stres içinde süreklenen değil kontrolü elinde tutan ve sürekleyen bir yönetici olmam konusunda yol göstericiliği için Duygu hanıma teşekkür ediyorum.

Aydın Gözübek
Garanti BankasıŞube Müdürü
Barış Tandoğan

Duygu Alptekin ile bir seneye yakın bir zaman ilk başta yüz yüze sonrasında yurtdışı görevim nedeniyle Skype üzerinden koçluk çalışması yaptık. Bu kadar uzunca bir süre koçluk ilişkisini sürdürebilmemizin en önemli nedeni ilk toplantımızdan itibaren Duygu Hanım’ın yarattığı güven ve samimiyete dayalı açık iletişim ortamı oldu. Bunun ötesinde sistematik çalışma tarzının yanı sıra bir yıllık bir yolculuk içinde gelişmelere göre farklı yaklaşımlar uygulamadaki esnekliği de her çalışmada sonuç alarak düzenli şekilde devam etmemizi sağladı.

Duygu Hanım’ın doğru zamanda doğru soruları sormadaki ustalığı sayesinde, iş hayatımda fazlaca değişiklik yaşadığım zorlu bir dönemde, günlük koşturmacanın arasında epeyce derin bir nefes alarak düşünme fırsatım oldu. Farkındalığımın daha da artmasına ve kendime çizdiğim uzun vadeli yolda duraksamadan ilerlememe katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Barış Tandoğan
Philip Morris InternationalSatış Strateji Direktörü
Birim Gönülşen

Bilgisini ve deneyimini yönlendirmek için değil insanın kendisine doğru soruları sorması için kullanabilen nadir insanlardan Duygu. Doğru cevapların ancak doğru sorularla mümkün olduğunu göstermekte ise usta. Şimdi bu konuştuklarımızın ışığında tekrar düşünmek ister misin dediğinde verdiğim büyük harfli EVET cevabında ne çok şey saklı oluyor…

Her konuşmamızdan hem profesyonel hem özel hayatımla ilgili seçeneklerimin görebildiğimden fazlası olduğunu fark ederek ayrıldım. İnsanın her zaman ön planda tutmayı başaramadığı kişisel değerlerini hatırlamasında ve kendisini mutlu edecek alternatifleri hayatın her alanında yaratabilmesinde verdiği büyük destek günlük akışın telaşında derin bir nefes alabilmeyi sağlıyor…

Bütünü görmeye giden yolda açtığın bütün kapılar için çok teşekkürler.

Birim Gönülşen
Coca-ColaPazarlama Müdürü
Dilek M.Görgüç

Kendimle yaşadığım özel bir deneyimdi, özel ve ilham verici bir koçla...

Dilek M.Görgüç
İ.T.Ü.Kurumsal Koç ve Kariyer Danışmanı
Emre Şener

Duygu, kişisel olarak çok yakın durabilip, profesyonel mesafeyi çok becerikli bir şekilde koruyarak koçluk deneyimini harika bir tecrübeye çevirebiliyor.

Görüşmelerimizdeki zihinsel uyum, sadece potansiyelimi keşfetmemi değil, kendimi tekrar yaratmamı sağladı; bu farkındalıktan çok daha öte bir şey oldu: davranışlarımın her bir yönünde neden-sonuç ilişkisini fark edip, takip edebilmem mümkün oldu, evde, iş yerinde ya da sosyal hayatımda.

Duygu ile çalışmanızı kuvvetle öneririm, özellikle de hayatınızda bir U-dönüşü yapmak üzereseniz, bu sayede daha rahat, keyifli, hayat boyu kullanacağınız öğrenimlerle dolu bir süreç geçireceksiniz. Ben şu anda en zor durumlarda bile kaldığımda ne kadar kendimi rahat ve güvende hissettiğimi kelimelerle ifade edemem.

Emre Şener
MediacomDijital Medya Direktörü
Erim Taylanlar

Sevgili Duygu,

Koçluk sürecinde,profesyonelliğin, yerinde ve hassas soruların, kendini konuların ve yaşananların içine adapte edebilme yetkinliğin ile bana verdiğin koçluk desteği için çok teşekkür ederim.

Hem iş hayatıma hem de kişisel gelişimime katkıda bulunduğuna inandığım süreçte birlikte çalışma fırsati yakalayabildiğimiz için çok mutluyum.

Erim Taylanlar
TeliaSonerCEO
GK

Açıkçası koçum ile beraber belirlediğimiz her konu üzerinde olumlu sonuçlar aldığımı düşünüyorum .

Bu proje sayesinde; insanın başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığı, sadece neyi başarmak istediğini belirlemesinin ve bu yolda çaba sarf etmesinin gerekliliğini, ”yapmalıyım” kelimesinden ziyade ”istiyorum ve yapacağım” kelimelerinin bile insan hayatında neleri değiştirdiğini öğrendim.

GK
Satış Yöneticisi
Gökhan Cumbul

Duygu Hanım ile bana bağlı bir yöneticinin koçluk süreci içerisinde çalışma fırsatı buldum. Kendisinin tecrübesinden bu dönemde çok faydalanmakla beraber edindiğimiz gelişim oranı da çok tatmin edici oldu. Kendisi etkili iletişim becerileri, sürecin tüm adımlarına bağlılığı, profesyonelliği ve işbirliği odaklılığı ile mükemmel bir koç.

Duygu Hanım’ı liderlik ve yönetici koçu olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Gökhan Cumbul
CovidienFinansal Kontrolor
Hülya Gündoğan Uçarlar

Duygu, liderlik yolunda öncelikle kendini tanımanın, farkında olmanın ne kadar önemli olduğunu anlamamı sağladı. Sayesinde bu yolda hem profesyonel hem de özel hayatımda çok değerli adımlar attım. Ve biliyorum ki bu aslında hayat boyu sürecek çok keyifli bir yolculuğun başlangıcı. Bu yolculuğa çıkmamda, ilk adımlarımı cesaretle atmamda ve yol haritamı oluşturmamda Duygu bana muhteşem bir rehber oldu. Her sorusuyla beni derin derin düşündüren, yeni bir keşfe sürükleyen, ama her seans çıkışı da bir düğümü daha çözmenin mutluluğunu yaşatan sevgili koçum Duygu’ya teşekkürlerimi sunuyorum.

Hülya Gündoğan Uçarlar
VodafoneKıdemli Pazarlama Müdürü
İgal Zakuto

Duygu ile yaklaşık iki sene ''Liderlik koclugu'' çalışması yaptıktan sonra , şirketimizde ''yönetim ekibinin'' de bu deneyimden geçmesini istedim ; takım olma yönünde iki senedir cok büyük adımlar attığımızı düşünüyorum. Duygu; konusunda kendisini cok geliştirmiş geçmiş tecrübelerinden her zaman faydalanacak bir malzeme bulabiliyor.

En kuvvetli yönü de her zaman konu ve ortama hakim olabilmesi, gerek disiplini gerek insan ilişkileri ile mükemmel bir koç olduğunu düşünüyorum..''

İgal Zakuto
Cavo OtomotivGenel Müdür Yardımcısı
Işık Pot

Duygu’nun yönetici, lider ve uluslararası düzeyde iş tecrübesi ve eğitimli bir koç olması benim onunla çalışmamı sağladı. Kendisi ile çalışmaya başladığım sırada, global ekonomik kriz ile birlikte iş hayatım pek iyi gitmiyordu. Duygu bana birçok açıdan yardımcı oldu. Etrafımda olan her şeye daha gerçekçi bir bakış açısı elde etmeme, karşılaştığım problemlere disiplin ve güçlü yanlarımı kullanarak çözümler getirmeme yardımcı oldu. Gerçekçi planlar yapmam ve onlara sadık kalmam için motive oldum.

Kendisi ile tanıştığıma çok memnunum. Hem kişisel hem işim açısından büyük gelişmeler kaydettim. Her seansta hem kendim hakkında yeni şeyler öğreniyor, hem öğrendiklerimi işime yansıtacak somut sonuçlar elde ediyorum.

Işık Pot
Ayda ReklamAjans Başkanı
LO

Önyargısız ve çok bilgi sahibi olmadan başladığım koçluk çalışması benim için bir kendini keşfetme süreci oldu. Kendimle ilgili bildiğim, ancak iş ortamında daha önce kullanmadığım bu farkındalık sonrasında ve Duygu Hanım’ın net, ufuk açıcı, samimi ve aynı zamanda profesyonel yol göstericiliği sayesinde hayat boyu kullanabileceğim bir dizi beceri edindim. Bu sayede iş hayatımda şahit olduğum gelişim beni sadece işinden daha çok zevk alan, üretken ve etkin bir birey yapmadı, aynı zamanda zorlandığım diğer konularla baş edebilmek için birçok araç verdi.

Duygu Hanım’ın yönlendirmeden yol gösterdiği, kendi güçlü yanlarımı kullanarak karşılaştığım güçlükleri analiz etme, hedef belirleme ve yenme teknikleri hayat boyu yanımda olacak.

Profesyonel tecrübesi, koçluk konusundaki bilgisi ve en önemlisi karşısındaki ile kurduğu net ve başarılı iletişim yeteneği ile Duygu Alptekin ile çalışmış olmaktan çok memnunum.

LO
Satış Destek Müdürü
Murat Şimşek

Daha ilk seansta Duygu Hanımın yaptığı işe hakimiyeti, hem mesleki anlamda gerçek bir profesyonelliğe sahip oluşu hem de içten samimi ve karşısındaki insanda uyandırdığı sonsuz güven duygusu ile beni inanılmaz etkiledi.

Öyle sorular soruyordu ki verdiğim cevaplarda aslında kendimde var olan fakat farkında olmadığım güçlerimi fark ettim. Her görüşmemizden yepyeni keşiflerle ayrılıyor, verdiği ev ödevleri ile keşfettiğim güçleri hayatıma uygulamamı sağlıyordu.

Kendi değerlerimi ve önceliklerimi kaybetmeden hayatımla ilgili yepyeni bir vizyon oluşturmamda, gerçek başarı anlayışımın oluşmasında, hayat mücadelesinde sahip olduğum gücü fark etmemde, iş hayatımda zaman zaman beni durduran, engelleyen egolarımdan kurtulmamda bana yardım ve desteğinden dolayı kendisine minnettarım.

Murat Şimşek
Mali Müşavir
Osman Çelik

Her şey sorularla başladı.Sorularınızla bana beni hatırlattınız.Başlangıçta gördüğüm benle süreç sonundaki beni iki kelimeyle özetlemek gerekirse her anlamda daha bilinçli ve daha güçlüyüm.

Sonsuz teşekkürler..

Osman Çelik
Garanti BankasıŞube Müdürü
Pelin Subaşı

Bana çok yardımcı olan liderlik koçluğu seansları sayesinde Duygu Alptekin ile çalışma şansı buldum. Koçluk seansları çok ilginç olmakla beraber kendimi keşfetmemde çok eğlenceli bir yolculuk oldu, yalnızca gelişim alanları açısından değil güçlü alanlarım açısından da. Kendisi seanslar boyunca farklı alanlarda kendimi keşfetmemi teşvik etti. Ben de yönetici olarak günlük hayatıma bu öğrenimleri taşıma fırsatı buldum.

Kendini iş ortamında geliştirmek isteyen her lider kendisinin profesyonel desteğinden keyifle faydalanacaktır.

Pelin Subaşı
Garanti BankasıŞube Müdürü
Sibel Kohen

Duygu Alptekin ile yaklaşık 2 senedir Takım Koçluğu konusunda birlikte çalışıyoruz. Bu süre zarfında takımımızın hem olumluluk hem de verimlilik anlamında ciddi bir gelişim gösterdiğini görüyoruz. Gerek takımımız gerek biz bu çalışmlardan son derece memnunuz.

Bizim için Duygu Hanım'ı özel kılan, yaşadığımız sorunlardaki temel sebepleri çok iyi tespit edebilmesi ve bizi çözüme yönledirme konusundaki profesyonelliği diyebiliriz.

Katkıları için kendisine teşekkür ediyoruz.

Sibel Kohen
Cavo OtomotivOrganizasyonel Gelişim Sorumlusu
SY

Hayatımla ilgili her şeyin benim elimde olduğu, farkındalığımı geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu anladım. Bu çerçeveden hayata geniş açılı, pozitif ve daha yapıcı bakabiliyorum. Çözüm bekleyen konuların derinliklerinde aslında farklı nedenlerin yattığını fark etmeme ve farklı çözümlere kanalize olmamı sağladı.

SY
Zincir Mağazalar Müdürü
Tansal Kurtuluş

Bazen bir adım geri çekilip doğru soruları sormak yalnızca kurumsal hayatta değil hayatın kendisinde de mutlu olmak için gerekli. Duygu, doğru soruları sormakta ve hiç düşünmediğiniz şekilde size kaliteli düşünme ortamı yaratmakta gerçek bir usta. Hemen hemen her seansta kendinizle ilgili hiç bilmediğiniz keşifler yapıyor ve kendinizi yeniden tanıyorsunuz. Bu keşifler, benim hem günlük hem uzun vadeli zorluklarla mücadele etmemi sağladı.

Kendi kendimin en değerli varlığı olduğunu hatırlattığın için çok teşekkür ederim, Duygu. Ve soru sorulmamış hayatın aslında yaşanmamış hayat olduğunu anlamama yardım ettiğin için…

Tansal Kurtuluş
VodafoneKıdemli Müdür